Достапни линкови

logo-print

Почина кралицата на холивудските комедии Нора Ефрон


Американската режисерка Нора Ефрон почина во болница во Њујорк. Таа ги донесе на екранот, хит комедиите „When Harry Met Sally", „Sleepless in Seattle" и „Julie & Julia“ .
Според медиумските извештаи, 71-годишната режисерка се борела со леукемија. Ефрон е родена на 19 мај 1941 година во Њујорк. Својата кариера ја започнала како новинар, за на крај да заврши како кралица на холивудските романтични комедии.
XS
SM
MD
LG