Достапни линкови

logo-print

Лавров ќе присуствува на меѓународниот состанок за Сирија


Рускиот пратеник во Обединетите нации изјави дека рускиот министер за надворешни работи Сергеи Лавров се согласил да присуствува на меѓународен состанок во Женева на кој ќе се разговара за ситуацијата во Сирија на 30 јуни. Средбата во Женева ја организира специјалниот пратеник на Обединетите нации за Сирија Кофи Анан. Рускиот пратеник Витали Чуркин изјави дека потребни се поголеми напори во веска со влошената ситуација во земјата.
XS
SM
MD
LG