Достапни линкови

logo-print

Жестоки борби во предградијата на Дамаск


Жестоки борби се воделе денеска во околината на главниот град на Сирија, Дамаск, меѓу владините сили и бунтовниците, за кои активисти тврдат дека се најтешки од почетокот на бунтот против претседателот Башар Ал Асад пред 15 месеци. Речиси секојдневно има борби околу Дамаск, кој до скоро беше бастион на режимот на Асад.
XS
SM
MD
LG