Достапни линкови

logo-print

Путин денеска на палестинските територии


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ги посети палестинските територии, при што, во Витлеем ќе оствари средба со палестинскиот лидер Махмуд Абас. Главна тема на разговорите ќе бидат можностите за обновување на израелско – палестинските мировни преговори. Вчера, Путин разговараше со израелските лидери за конфликтот во Сирија и за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG