Достапни линкови

logo-print

Груевски се сретна со косовскиот министер Хоџај


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски се сретна со министерот за надворешни работи на Косово Енвер Хоџај. На средбата стана збор за билатералните односи меѓу двете земји, како и за можностите за нивно продлабочување.
Според соопштението, Грувески истакнал дека Македонија ги поддржува евроатланските интеграции на Косово.
Двајцата соговорници разговарале и за потенцијалите за продлабочување на економската соработка.
XS
SM
MD
LG