Достапни линкови

logo-print

Лукашенко во посета на Венецуела


Белорускиот претседател Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко пристигна во Венецуела каде ќе се сретне со неговиот колега Хуго Чавез. Венецуела е најголемиот трговски партнер на Белорусија во Латинска Америка.
Ова е втората земја која ја посетува Лукашенко за време на неговата турнеја низ континентот, која започна во Куба.
XS
SM
MD
LG