Достапни линкови

logo-print

Италијански војник убиен во експлозија во Ирак


Италијански војник загинал а двајца се повредени во експлозија во камп за обука во Адраскан во западниот дел на Авганистан. Италијанското Министерство за одбрана соопшти дека војникот бил испратен со цел да им помага на авганистанските полицајци. Се верува дека експлозијата претставува напад а не несреќен случај.
XS
SM
MD
LG