Достапни линкови

logo-print

Сиријски војници пребегале во Турција


Десетици припадници на сиријската војска пребегале кон Турција заедно со семејствата во текот на ноќта, потврди денеска анонимен претставник на турските власти, во услови на растечки тензии меѓу двете земји. Во групата која брои 224 лица имало и генерал и двајца водници, како и 33 воени лица, јавувата медиумите.
XS
SM
MD
LG