Достапни линкови

Земјотрес во Русија


Земјотрес од 6,1 степени според рихтеровата скала го погоди истокот на Русија. Епицентарот е недалеку од крајбрежјето на полуостровот Камчатка. За сега нема информации за штети и нема тревога за цунами.
XS
SM
MD
LG