Достапни линкови

Полуфинале: Шпанија-Португалија


Чаби Алонсо ги постигна двата гола за Шпанија

Чаби Алонсо ги постигна двата гола за Шпанија

Репрезентацијата на Шпанија се пласира во полуфиналето на Европското првенство во фудбал што се игра во Полска и во Украина, откако во синоќешниот четвртфинален натпревар во Доњецк ја совлада Франција со 2:0. Головите за „црвената фурија“ ги постигна Чаби Алонсо во 19-та и во 90-та минута од пенал. Алонсо го одигра 100-от натпревар во националниот дрес.
Шпанија во полуфиналето ќе игра со Португалија.
Вечер се игра последниот четвртфинален натпревар. Во Киев се среќаваат Англија и Италија, а победникот од овој меч во полуфиналето ќе игра со Германија.
XS
SM
MD
LG