Достапни линкови

Нови израелски напади врз Газа


Ракети истрелани од Газа кај кибуцот Јад Мордекај во Израел

Ракети истрелани од Газа кај кибуцот Јад Мордекај во Израел

Најмалку едно лице загина а 17 се ранети при денешните израелски воздушни напади врз Газа. Според јавувањата, цел на нападите биле три позиции на Хамас во градот Газа и други локации.
Претходно врз израелска територија биле истрелани ракети при што нема жртви. Новите насилства избувнаа на 18 јуни по инцидентите на границата со Египет на Синај кога еден израелец и двајца напаѓачи беа убиени.
XS
SM
MD
LG