Достапни линкови

logo-print

Најмалку 25 лица убиени во Сирија


Најмалку 25 лица биле убиени во село во Сирија. Извори од сиријската опозиција велат дека убиствата се случиле во селото Дарат Азах, информација која ја пренесе и сиријската државна телевизија. Сиријската обсерваторија за човекови права дистрибуираше видео на кое се прикажани 26 мртви тела. Опозициските активисти тврдат дека убиствата ги извршиле провладини милитанти, додека државниот медиум одговорноста ја префрла на вооружени терористи.
XS
SM
MD
LG