Достапни линкови

logo-print

Осуммина загинати во Ирак


Најмалку осуммина загинале во експлозии на бомби поставени покрај пат во близина на пазар во Багдад. Болнички и полициски извори потврдија дека најмалку 50 лица се повредени во експлозиите во северниот дел на главниот град на Ирак, каде живее мнозинство шиитско население. Станува збор за последен од серија бомбашки напади овој месец, на кои главна мета е шиитското население.
XS
SM
MD
LG