Достапни линкови

logo-print

Ашраф наименуван за нов премиер на Пакистан


Раџа Первез Ашраф

Раџа Первез Ашраф

Пакистанската владејачка коалиција го наименува Раџа Первез Ашраф за нов премиер. Се очекува во текот на денов тоа да биде одобрено и од долниот дом на парламентот. До ова доаѓа откако по претходниот номиниран на таа функција Махдом Шахабудин беше распишана потерница поради обвинувања дека илегално увезувал лекови додека бил министер за здравство.
XS
SM
MD
LG