Достапни линкови

Португалија прв полуфиналист на ЕУРО 2012


Кристијано Роналдо го постигна единствениот гол

Кристијано Роналдо го постигна единствениот гол

Фудбалерите на Португалија се пласираа во полуфиналето на Европското првенство што се игра во Полска и во Украина. Во првиот четвртфинален натпревар синоќа во Варшава тие ја совладаа репрезентацијата на Чешка со 1:0, со голот на Кристијано Роналдо во 79 минута.
Во полуфиналето Португалија се среќава со победникот од дуелот Шпанија- Франција.
Вечер на програмата е второто четвртфинале. Во Гдањск играат Германија и Грција.
XS
SM
MD
LG