Достапни линкови

logo-print

Карзаи побара засилена борба против корупцијата


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи повторно апелираше до пратениците и меѓународните агенции да вложат повеќе напори во борбата против корупцијата. Шефот на државата пред пратениците рече дека покрај неговоро залагање, сите на власт мора да работат заедно со цел да се прекинат поткупувањата и проневерите, кои ги подјадуваат странските фондови.
XS
SM
MD
LG