Достапни линкови

logo-print

Авион се урна во Џакарта


Шестмина загинале во уривање на авион во населба во Џакарта, соопштија индонезиските власти. Леталото марка Фокер 27 со седумчлен екипаж билo на тренинг мисија пред да се урне во близина на воениот аеродром. Индонезиските медиуми јавуваат дека неколку куќи се запалени. Во мај годинава руски авион марка Суперџет се урна во близина на Џакарта, при што загинаа 45 лица.
XS
SM
MD
LG