Достапни линкови

logo-print

Состанок на Еврогрупата во Луксембург


Протести во Шпанија

Протести во Шпанија

Денеска во Луксембург ќе биде одржан состанок на министрите за финансии на земјите членки на еврозоната.
Тие, како што е најавено, ќе разговараат за предизвиците кои стојат пред новата влада на Грција, како и за ситуацијата во Шпанија.
Се смета дека Шпанија официјално ќе поднесе барање за помош и ќе наведе какви се нејзините потреби.
XS
SM
MD
LG