Достапни линкови

logo-print

Пакистан треба да добие нов премиер


Претседателот на Авганистан Асиф Али Зардари го номинира Махдоом Шахабудин за нов премиер по одлуката на Врховниот Суд да го острани премиерот Јусуф Раза Џилани, затоа што одби да побара од Швајцарија повторно да го отвори случајот за корупција против Претседателот Зардари.
Шабахудин, министер за текстил и член на владеачката партија на Зардари треба да биде избран од Парлементот во петок.
XS
SM
MD
LG