Достапни линкови

logo-print

Владина делегација на бизнис форум во Санкт Петербург


Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски на бизнис форум во Москва.

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски на бизнис форум во Москва.

Македонска владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, ќе ги презентира поволностите за отварање и водење бизнис на Форум што го организира Трговско-индустриската комора на Санкт Петербург. Предвидено е македонската делегација да се сретне со претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG