Достапни линкови

logo-print

Клинтон планира тура на европските земји


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ќе отпатува на тура на неколку европски земји кон крајот на месецов, соопштија од американскиот Стејт Департмент. Клинтон ќе присуствува на меѓународен форум на тема „Жените во економијата„ во Санкт Петерсбург, по посетата на Финска и Латвија. Портпаролот на Стејт департментот Викторија Нуланд изјави дека државниот секретар во Русија ќе се сретне со рускиот министер за надворешни работи Сергеи Лавров.
XS
SM
MD
LG