Достапни линкови

logo-print

Заложничка ситуација во Франција


Вооружен човек држи неколкумина во заложништво во банка во францускиот град Тулуз. Човекот, кој тврди дека има врски со Ал Каеда, бара да разговара со претставници на полицијата. За сега нема информации за повредени. Полицијата ги обколила ходниците околу банката.
XS
SM
MD
LG