Достапни линкови

logo-print

Поништено осигурувањето за руски брод на пат кон Сирија


Британска компанија соопшти дека го поништила осигурувањето за руски брод кој пренесувал муниција до Сирија. Британскиот Стандард Клуб соопшти добиле информации дека рускиот брод Алаед пренесувал воена опрема до Сирија, што претставува кршење на правилата на компанијата. Поништувањето на осигурителната полиса спречува понатамошна пловидба се` додека сопственикот не обезбеди нова полиса.
XS
SM
MD
LG