Достапни линкови

logo-print

Чавез одбива дебата со ривалот на претседателските избори


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез

Претседателот на Венецуела Хуго Чавез ја исмеја идејата за дебата со неговиот ривал на претседателските избори Енрике Каприлес. Шавез во минатата недела се кандидираше за уште еден мандат и покрја неговата здравствена состојба, односно над едногодишната борба со ракот. Тој изјави дека би бил засрамен да дебатира со Каприлес кој, според него, бил небитна фигура. Претседателските избори во Венецуела трба да се одржат на 7 октомври.
XS
SM
MD
LG