Достапни линкови

И Мајкрософт со таблет компјутер


Новиот таблет на Мајкрософт

Новиот таблет на Мајкрософт

Компјутерскиот софтверски гигант Мајкрософт обелодени нов таблет компјутер што би требало да му конкурира на познатиот Ајпед на компанијата Епл. Таблетот е наречен Сурфејс и ќе функционира со најавениот нов оперативен систем Виндоус 8. Таблетот е со исти димензии како Ајпед, но за разлика од него има и подвижна тастатура. Цената на новиот таблет кој треба да се појави на пазарот во октомври годинава не е објавена.
XS
SM
MD
LG