Достапни линкови

logo-print

Кралот Абдула си назначи наследник


Саудискиот Крал Абдула го именуваше неговиот полубрат Принцот Салман како наследник на престолот по смртта на Принцот Најеф. Државната телевизија јави дека Салман ќе ги извршува функциите вицепремиер и министер за одбрана. Принцот Најеф почина во саботата.
XS
SM
MD
LG