Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Блискиот Исток


Рускиот претседател Владимир Путин ќе отпатува во официјална посета на Израел по што ќе ги посети и палестинските територии и Јордан идната недела. Лидерот ќе присуствува на откривање на споменик во чест на загинатите во Втората светска војна во градот Натанја во понеделник, по што ќе се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Во Јордан Путин ќе разговара со кралот Абдула Втори за палестинските мировни напори.
XS
SM
MD
LG