Достапни линкови

logo-print

Најавена церемонија за примопредавање на власта во Египет


Египетскиот владеачки Воен совет потврди дека прави планови за предавање на власта на новоизбраниот претседател до крајот на месецов. Висок претставник на воениот совет, Генерал – Мајор Мохамед ал – Асар во изјава за медиумите вели дека за примопредавањето ќе се опрганизира грандиозна церемонија. За сега не е познат точниот датум. Победникот на претседателските избори во земјата ќе биде познат во четврток. Муслиманското Братство прогласи победа на нивниот кандидат Мохамед Мурси, повикувајки се на прелиминарни неофицијални резултати.
XS
SM
MD
LG