Достапни линкови

logo-print

Азиските берзи охрабрени по грчките избори


Берзите во Азија на денешното отворање забележаа пораст по вестите дека наскоро би можело да биде формирана нова влада во Грција која го поддржува спасувачкиот пакет. Аналитичарите велат дека на берзите и натаму владее претпазливост со оглед на самитот на Г20 што денеска треба да почне во Мексико.
XS
SM
MD
LG