Достапни линкови

logo-print

Социјалистите победници на парламетарните избори во Франција?


Француските анкети покажуваат дека социјалистите освоиле апсулутно мнозинство гласови на парламентарните избори. Според нив, социјалистите нема да имаат потреба да коалицираат со зелените или со левицата.
Мнозинството во Парламентот на социјалистите, кои веќе ја контролираат претседателската функција, Сенатот и други локални власти ќе им овозможи солидна моќ во Франција.
XS
SM
MD
LG