Достапни линкови

logo-print

Погреб на принцот Најеф во Мека


Саудиска арабија се подготвува за погребот на принцот Најеф бин Абдул Азиз ал-Сауд, кој истовремено ги извршуваше функциите министер за внатрешни работи и вицепремиер. Тој ќе биде погребан по вечерната молитва во светиот град Mека. Неговото тело беше транспортирано од Женева каде принцот почина добивајки медицинска помош. Неговиот брат, 76 годишниот принц Салман би требало да го наследи.
XS
SM
MD
LG