Достапни линкови

logo-print

Нападнати цркви во Нигерија


Три експлозии се случија во близина на цркви во северот на Нигерија. Две бомби експлодирале речиси во истовреме во близина на верски објекти во градот Зариа. За сега нема информации за жртви и повредени. Никој нема превземено одговорност за нападите кои често ги извршува исламистичката секта Боко Харам.
XS
SM
MD
LG