Достапни линкови

logo-print

Истрага за илегална продажба на влезници за ЛОИ


Меѓународниот олимписки комитет започна истрага за наводно продавање на билети на црно во неколку земји. Итниот состанок следи откако лондонскиот „Сандеј тајмс“ објави дека членови на комитетот ги продавале билетите и по цени од 10,000 американски долари. Во изјавата на организацијата се вели дека Комитетот сериозно ги сфаќа обвинувањата и дека ќе се превземат најостри санкции против било кој член инволвиран во илегална продажба на влезници.
XS
SM
MD
LG