Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца Палестинци на Западниот брег


Израелски камионџија застрелал двајца Палестинци кои наводно се обиделе да му го украдат возилото на Западниот брег. Полициски извори потврдија дека инцидентот се случил во близина на Ал Самуа, јужно од Хеброн. За сега нема повеќе информации за инцидентот.
XS
SM
MD
LG