Достапни линкови

logo-print

Владина делегација во потрага по руски инвестиции


Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски престојува во Русија каде ќе се презентираат можностите за инвестирање во Македонија. Делегацијата ќе посети четири града: Москва, Владимир, Нижњиј Новогород и Санкт Петерсбург. „ За нас е значајно доколку би можеле да оствариме поконкретна соработка со Русија во енергетиката. Знаеме што значи Русија во енергетиката, во технологијата и во кадарот кој е оспособен за вакви области“ изјаљви Груевски во интервју за новинската агенција Итар-Тасс.
XS
SM
MD
LG