Достапни линкови

logo-print

Пожар во турски затвор - 13 загинати


илустрација

илустрација

Тринаесетмина затвореници настрадаа доцна вчеравечер во пожар во затвор во југот на Турција, соопштија властите. Пожарот избил по бунт на затворениците во провинцијата Салуирфа. На пожарникарите им биле потребни 90 минути за да го изгаснат огнот.
XS
SM
MD
LG