Достапни линкови

logo-print

Милитанти забранија влез на медицински тимови во Пакистан


Пакистански војник за време на патрола во северен Вазиристан

Пакистански војник за време на патрола во северен Вазиристан

Пакистанска милитантна група од северен Вазиристан им забрани влез на медицинските тимови во реонот со цел да се заштити од шпиони. Групата предводена од Хафиз Гул Бахадур смета дека кампањите за вакцинација од полио се користат за шпионажа на САД против муџахедините.
Забраната ќе трае се додека не престанат американските ракетни напади врз Пакистан.
XS
SM
MD
LG