Достапни линкови

logo-print

Узбекистанскиот претседател во посета на границата со Авганистан


Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов

Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов

Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов денеска ја посети покраината Сурхандарја, каде се сретна со војниците кои ја набљудуваат границата со Авганистан. Каримов ги предупери војниците дека кога странските сили ќе се повлекуваат од Авганистан „деструктивните сили“ во нивниот сосед ќе реагираат.
XS
SM
MD
LG