Достапни линкови

logo-print

Протести на руската опозиција пред зградата на истражниот комитет


Опозициониот лидер Сергеј Удалцов на протестите на 12 јуни во Москва

Опозициониот лидер Сергеј Удалцов на протестите на 12 јуни во Москва

Најмалку 5 лица се уапсени за време на протестот на опозициски активисти пред зградата на рускиот комитет за истрага. Сервисот на Радио Слободна Европа во земјата јави дека околу 100 лица учествувале во протестот на кој се бара ослобободување на притворените за време на анти-владините протести во Москва на 6 мај.
Меѓу демонстрантите бил и опозициониот лидер Сергеј Удалцов.
XS
SM
MD
LG