Достапни линкови

logo-print

Во бомбашки напад во Багдад загинаа 25 шиитски свештеници


Експлозија на автомобил бомба во Багдад

Експлозија на автомобил бомба во Багдад

Најмалку 25 лица загинаа во експлозија на автомобил бомба за време на собирот на илјадници шиитски свештеници кои присуствуваа на комеморацијата на еден шиитски имам во Багдад. Бомбата експлодирала во близина на толпата верници во населбата Шула.
И покрај насилството продолжуваат церемониите за одбележување на смртта на Муса ал Кадим, кој е правнук на пророкот Мухамед.
XS
SM
MD
LG