Достапни линкови

logo-print

МВР ќе ги идентификува учесниците во инцидентот пред Советот на Скопје


Министерството за внатрешни работи добило судско барање да обезбеди видеоматеријал со кој ќе се идентификуваат лицата кои вчера учествуваа во инцидентот пред Советот на Град Скопје, за време на седницата за преименување улици во главниот град.
„Според пријавата, најверојатно се случило кривично дело“, изјави министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.
XS
SM
MD
LG