Достапни линкови

logo-print

Белорусија против продолжувањето на американските санкции


Минск

Минск

Владата на Белорусија ја осуди декларацијата на американскиот претседател Барак Обама во која се оценува дека акциите на официјален Минск продолжуваат да претставуваат закана за националната безбедност и за надворешната политика на Соединетите држави. Со оваа резолуција всушност остануваат во сила санкциите против одредени белоруски официјални личности и компании.
XS
SM
MD
LG