Достапни линкови

logo-print

ЕУ воведе санкции на луксуз за сиријскиот режим


Европскиот совет денеска забрани извоз на луксузна стока наменета за сиријскиот режим. Комплетниот список на забранетите производи ќе биде објавен утре, но во денешното соопштение објавено во Брисел е наведено дека меѓу нив се и кавиајрот, цигарите и чевлите поскапи од 600 евра, како и бисери и автомобили над 25 илјади евра. На списокот се и предмети како гас маски и одредени хемикалии.
XS
SM
MD
LG