Достапни линкови

logo-print

Распуштање на парламентот во Египет


Зградата на парламентот во Каиро

Зградата на парламентот во Каиро

Парламентот во Египет ќе биде распуштен по одлуката на судот дека една третина од пратениците во исламистички доминантниот парламентарен состав биле нелегално избрани, јавија медиумите повикувајки се на официјални извори. За сега нема дополнителни информации за настанот.
XS
SM
MD
LG