Достапни линкови

logo-print

Црна Гора ќе ги почне пристапните преговори со ЕУ


Претседателот на ЕУ, Херман Ван Ромпуј и црногорскиот премиер Игор Лукшиќ.

Претседателот на ЕУ, Херман Ван Ромпуј и црногорскиот премиер Игор Лукшиќ.

На наредниот самит на Европската Унија, кој крајот на овој месец во Брисел, Црна Гора ќе добие зелено светло за почеток на преговорите за членство. Ова било наведено во нацрт документот подготвен за самитот, чии делови пренесува Франс прес.
XS
SM
MD
LG