Достапни линкови

logo-print

Убиен зетот на претседателот на Таџикастан


Колмумин Сафаров

Колмумин Сафаров

Полицијата во Таџикистан соопшти дека во Душанбе бил убиен Колмумин Сафаров, зет на претседателот Емомали Рахмон.Тој бил застрелан со неколку куршуми во глава кога се враќал дома од џамија. Сафаров, сопруг на сестрата на претседателот Рахмон, не бил инволвиран во големи бизниси за разлика од другите роднини на претседателот кои ги контролираат големите таџикистански компании и банки.
XS
SM
MD
LG