Достапни линкови

logo-print

Сергеј Лавров во посета на Иран


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска ќе го посети Иран, каде што ќе има средби со високи претставници на оваа земја.
Посетата доаѓа пред состанокот на претставници на големите сили со Иран во врска со неговата нуклеарна програма, што ќе биде одржан во идната недела во Москва.
XS
SM
MD
LG