Достапни линкови

logo-print

Казнети хрватски навивачи во Полска


Судот во Полска им одреди парична казна од по 580 долари на двајца хрватски навивачи, кои во неделата се степале со полицијата на главниот градски плоштад во Познањ. Полската полиција уапси 14 хулигани, меѓу кои и тројца Хрвати, кои во алкохолизирана состојба фрлале шишиња и столици кон полицијата. Инцидентот се случил неколку часа во пресрет на натпреварот од првото коло на Ц групата меѓу Република Ирска и Хрватска.
XS
SM
MD
LG