Достапни линкови

logo-print

Намален кредитниот рејтинг на 18 шпански банки


Рејтинг агенцијата „Фич“ соопшти дека го намалила кредитниот рејтинг на 18 шпански банки, еден ден по одлуката за намалување на рејтингот на двете најголеми банкарски институции во земјата. Меѓу осумнаесетте се наоѓа и третата по големина банка во земјата. Одлуката на меѓународната агенција се случува по најавената странска помош за шпанскиот банкарски сектор.
XS
SM
MD
LG