Достапни линкови

logo-print

Министерот Попоски во посета на Шпанија


Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски ќе престојува во еднодневна работна посета на Шпанија, каде што ќе има средба со неговиот шпански колега, министерот за надворешни работи и соработка Хосе Мануел Гарсија-Маргајо и Марфил.
Главна тема на разговорите ќе бидат аспирациите за членство во ЕУ и во Северноатлантската Алијанса, при што се очекува да биде пренесено очекувањето на Македонија за силна поддршка од шпанска страна на тој план.
XS
SM
MD
LG